Села од Дебар: Потребите на Албанците во Македонија, се за жал, средновековни


Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека жали што на локалните избори поддржале некои кандидати на ДУИ. Тој го ...
| | веќе видена | слични

Си поставивте цел генерално да ја победите ВМРО-ДПМНЕ и да го победите вашиот коалиционен партнер ДУИ во шестата изборна единица. Ако ви беше толку тешко со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива под мотото „Сега е времето“ вчеравечер ја продолжија изборната кампања со промоција пред нивни членови и ...
| | веќе видена | слични

Првото барање кое ДУИ ќе го испрати за време на преговорите по изборите за составување на новата Влада е премиер Албанец, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 62 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи на лица со Ковид-19 во општините Крива Паланка и Ранковце изнесува единаесет, додека осум активни случаи се евидентираат во општина ...
сите 331 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села од Дебар: Потребите на Албанците во Македонија, се за жал, средновековни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: