Ќучук за тв 24: Ако се почитува договорот за добрососедство не очекувам Бугарија да бара интервенции во преговарачката рамка

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, придружуван од заменик-министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Неџад Мехмедовиќ, денеска се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната и ополномоштена амбасадорка на Германија Анке Гизеле Холштајн, на која, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска се сретна со холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп при што разговарале за процесот на подготовка на ...
| | веќе видена | слични

Сега е моментот Македонија, заедно со Германија, да влезе во следната фаза од евроинтегративниот процес – одржувањето на првата меѓувладина конференција за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на  Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната и ополномоштена амбасадорка на Сојузна Република Германија ...
| | веќе видена | слични

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски денеска ја прими амбасадорката на Сојузна Република Германија, Анке Гизела Холштајн и ѝ изрази честитки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата амбасадорка на Германија во државава Анке Гизела Холштајн денеска на првата средба со преиерот Оливер Спасовски потенцирала дека СР Германија го презема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

СДСМ почнува сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство и Влада која движи брзо напред по европскиот пат, патот на економијата и правдата, соопштија ...
сите 383 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 109 | | | веќе видена

За градежните работници летниот период е времето кога се работи со полна пареа. Иако температурите се високи, па во одредени периоди сме жртви и на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќучук за тв 24: Ако се почитува договорот за добрососедство не очекувам Бугарија да бара интервенции во преговарачката рамка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: