Ахмети: А, зошто да не инсистираме на премиер Албанец?

2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека жали што на локалните избори поддржале некои кандидати на ДУИ. Тој го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвремените парламентарни избори во Република Македонија ќе се одржат на 15 јули 2020 година. Изборите првично беа закажани да се одржат на 12 април 2020 ...
| | веќе видена | слични

Си поставивте цел генерално да ја победите ВМРО-ДПМНЕ и да го победите вашиот коалиционен партнер ДУИ во шестата изборна единица. Ако ви беше толку тешко со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првото барање кое ДУИ ќе го испрати за време на преговорите по изборите за составување на новата Влада е премиер Албанец, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети во ...
| | веќе видена | слични

Ова не е првпат Али Ахмети да се обиде да привлече албански гласови на таков начин, оцени во интервјуто на ТВ Телма, лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 593 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 126 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: А, зошто да не инсистираме на премиер Албанец?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: