Нападнати повеќе малолетници од непознати лица во Скопје

2 копии

Доцна синоќа во полицијата било пријавено насилство кое се случило во авто-кампот „Градиште“ во Охрид. Според пријавеното, А.К.(32), кој претходно бил пријавен ...
| | веќе видена | слични

32-годишен скопјанец нападнал четири лица во авто-кампот „Градиште“ откако тие претходно го пријавиле во полиција. -Синоќа год. во 01.40 часот во СВР Охрид ...
| | веќе видена | слични

Пожар избувнал во куќа во Скопје рано изутрината. -Изутрината во 05 50 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Хо Ши Мин“, настанал пожар во куќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападнати повеќе малолетници од непознати лица во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: