Д-р Стојанов: Веќе нема познати кластери, КОРОНАТА СЕ РАШИРИ НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ


Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

24-годишниот пациент кој што починал на Инфективната клиника е девојка од Тетово потврди за Сител директорката на оваа здравствена установа доктор Милена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмладата пациентка која починала од ковид-19 во нашите болници досега, 24-годишната тетовка, ја остави Инфективната клиника во Скопје во шок, како може ...
| | веќе видена | слични

Можно ли е да имала претходни коморбидитети за кои не знаела таа или нејзиното семејство. Лекарите уште се шокирани од смртта на младата 24 годишна девојка ...
| | веќе видена | слични

Најмладата пациентка која починала од ковид-19 во нашите болници досега, 24-годишната тетовка, ја остави Инфективната клиника во Скопје во неверување, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациентката на 24 годишна возраст која денеска почина на Клиниката за инфективни болести, немала никакви претходни хронични заболувања, вели директорката на ...
| | веќе видена | слични

Најмладата пациентка досега која почина од КОВИД- 19, е 24-годишна пациентка од село Јажинце, од тетовската општина Јегуновце. Немала регистрирано хронични ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и четиригодишната пациентка од Тетово која почина од Ковид, немала никакво претходно заболување. Tака стои во медицинското досие на Клиникатата за ...
| | веќе видена | слични

За младата пациентка од Тетово која денеска на Инфективната клинука почина од КОВИД-19 не било пријавено дека има хронични заболувања, но лекарите во следните ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во Скопје почина најмладата пациентка од Ковид 19 на само 24 години. Таа немала хронични болести а на клиниката била хоспитализирана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 216 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 270 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 101 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Стојанов: Веќе нема познати кластери, КОРОНАТА СЕ РАШИРИ НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: