Мисајловски од Куманово: МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ЗАСЛУЖУВА ОБНОВА


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Куманово каде што оствари повеќе средби со граѓани, ...
| | веќе видена | слични

На крајот од кампањата за предвремените парламентарни избори што се закажани за 15 јули, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, се обрати со „Писмо од Македонија“ во кое ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во пресрет на гласањето на изборите испрати отворено писмо до јавноста во кое ги повикува граѓаните да гласаат ...
| | веќе видена | слични

Кус е периодот во кој можевте да ме запознаете, да стекнете впечаток за мене и за она што го преставувам и за што се залагам. Знам дека политичарите кои добро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На крајот од кампањата за предвремените парламентарни избори што се закажани за 15 јули, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обраќа до јавноста ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати отворено писмо до граѓани во пресрет на гласањето на парламентарните избори. Писмото во Мицкоски во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ напиша писмо, кое, како што вели, е писмо од Македонија, а го напишал како сублимат од сите негови искуства и впечатоци стекнати ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва, на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори, беше во посета на Крива Паланка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој соопшти дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални ...
сите 214 | | | веќе видена

Минаа изборите и стаса сметката за неодговорното работење на Зоран Заев. Струјата поскапува околу 7,5%. Сега граѓаните од свој џеб ќе ги плаќаат скапите ...
сите 170 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 122 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 77 | | | веќе видена

 Новата парламентарна реалност за пратениците значи многу насоки и протоколи дадени од Комисијата за заразни болести. Безбедното одивање на работата во овие ...
сите 103 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 113 | | | веќе видена

Скопје овие денови одбележува 57 години од катастрофалниот земјотрес кој однел повеќе од илјади животи и го сериозно го разурнал градот. Старите скопјани се ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски од Куманово: МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ЗАСЛУЖУВА ОБНОВА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: