Ако Заев “им еба мајката“ на своите, КОЛКУ ПРЕЗИР И ПОНИЖУВАЊЕ МОЖЕ ДА ОЧЕКУВААТ ДРУГИТЕ

Од снимките на објавени разговори последниве недели во кои зборува претседателот на СДСМ Зоран Заев може да се види еден, досега за јавноста непознат, карактер ...
| | веќе видена | слични

„Само со проучување на минатото, можеме да ја предвидиме иднината ... само со почитување на минатото можеме да бидеме достојни за иднината“ (Winston Churchill, ...
| | веќе видена | слични

Парламентарни избори 2020: Дали Македонците повторно ќе бидат на вистинската страна на историјата? Предвремените парламентарни избори во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предвремените парламентарни избори во Република Северна Македонија ќе се одржат на 15 јули 2020 година. Изборите првично беа закажани да се одржат на 12 април ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предизборна кампања со почитување на физичка дистанца од 1,5 до 2 метри, миење и дезинфекција на рацете и носење заштитна маска на сите партиски активности ...
| | веќе видена | слични

Се ближи денот кога ќе се случи партиското одмерување на силите на предвремените парламентарни избори. Кој ќе ја однесе победата, ќе биде ли тесно, или, пак, ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Иван Николовски Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс? Прашањето за тоа дали треба или не да имаме премиер Албанец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Северна Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 277 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 768 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако Заев “им еба мајката“ на своите, КОЛКУ ПРЕЗИР И ПОНИЖУВАЊЕ МОЖЕ ДА ОЧЕКУВААТ ДРУГИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: