Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

8 копии

Ги преземаме сите мерки против коронавирус, тројцата заразени работници не се поврзани меѓу себе, изјавија денеска за МИА од германската фабрика „Дрекслмајер“, ...
| | веќе видена | слични

Доколку во директен контакт се најдат Ковид-19 позитивен и здрав човек, а и двајцата не носат заштитна маска - стапката на пренесување на вирусот е 100 отсто. ...
| | веќе видена | слични

Во последните неколку денови во земјите од регионот, вклучувајќи ја и Македонија, сè поголем е бројот на заразени луѓе од Ковид-19. Се појавија нови жаришта, а ...
| | веќе видена | слични

Фарските острови се една од земјите во светот каде засега нема ниту еден починат од коронавирусот. Досега се регистрирани 188 случаи на заразени, и сите се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само еден заразен со коронавирус без маска може да зарази 100 други кои исто така не ја носат, а од него се оддалечени помалку од еден и пол метри, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата. Вкупно три пациенти заклучно со денешниот ден се позитивни на вирусот, кој минатата сабота ја ...
| | веќе видена | слични

Денеска бројот на новозаразени со корона вирусот е помал и од вчерашниот, велат извори од Комисијата за зарзни болести, нагласувајќи дека резултатите се ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи вчера се појавија фотографии кои, според коментарите, се направени во црквата „Св.Илија“ во Аеродром, а на нив се гледа како за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 471 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 401 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 195 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: