Чакрабарти заминува од функцијата претседател на ЕБОР


3 копии

Добар ден, сакам при крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во Република Македонија да укажам на некои клучни поенти од програмата „За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проектот „За Обнова“ на ВМРО-ДПМНЕ кој што го презентиравме во изминатите 17- 18 дена далеку ги надминува рамките, границите на една програма предизборна на ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес-конференцијата на Трајко Славевски од ВМРО-ДПМНЕ Сакам при крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) и ЕУ ќе ја зголемат својата поддршка на малите и средни претпријатија (МСП) од Западен Балкан со обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат за помалку од 10 дена, а условите поради пандемијата секако ќе бидат исклучителни и ќе биде потребна поголема ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи е претседател на Комисијата за финансии на СДСМ, а Дарко Лазаров е претседател на Kомисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. Двајцата учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашите активности во Парламентот на Македонија ќе ги насочиме кон поддршка на влада со силен економски тим кој примарно ќе биде насочен на економијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Со маски на лицето и дезинфицирани раце, со претходно измерена нормална телесна температура, новите народни избраници седнаа во пратеничките столчиња. Поради ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чакрабарти заминува од функцијата претседател на ЕБОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: