Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово


3 копии
9 копии

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
| | веќе видена | слични

Досега се направени вкупно 72.690 тестирања, а моментно, бројот на активни случаи е 3.586. И покрај сознанијата на СЗО дека коронавирусот се пренесува и преку ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните засега нема потреба да носат маски кога се сами на улица, во автомобил или лифт. Ваков е ставот на министерот за здравство откако вчера СЗО призна и ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протоколите и препораките за денот на гласањето на изборите за безбедност на учесниците на изборниот процес лесно може да се спроведат, треба само да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој соопшти дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални ...
сите 214 | | | веќе видена

Зелената партија ја повикува Регулаторната комисија за енергетика да ја преиспита одлуката и да не дозволи покачување на цената на струјата за домаќинствата.Од ...
сите 190 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 115 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 64 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Бчера во Скопје бил уапсен 21-годишник откако кај него полицијата пронашла марихуана. Како што соопштуваат од МВР: „На 31.07.2020 во 16.40 часот на подрачје на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: