Најбараните професии во моментов според „Линкдин“

4 копии

Мирот во нашиот свет почнува со мир во домот, изјави неодамна генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш во својот повик за глобален прекин на ...
| | веќе видена | слични

Гутереш рече дека последиците од пандемијата во овој дел се очекува да достигнат најдлабока рецесија забележана досега Генералниот секретар на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Латинска Америка и Карибите станаа „жешка точка“ во пандемијата на Ковид-19 и неколку држави во регионот сега имаат најголем број случаи по глава на жител, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Хуманитарната група Оксфам соопшти дека пандемијата на коронавирусот ја влошила кризата со глад во најсиромашните делови на светот и предупреди дека секој ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хонорарното работење доживеа бум поради пандемијата. Ова мораше да се случи поради редуцирањето на работните места. Отворените работни места се зголемиле за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Глобалните лидери на Самитот на Меѓународната организација на трудот (ИЛО) упатија апел за целосен пристап во справувањето со последиците од пандамијата со ...
| | веќе видена | слични

Неопходен е целосен пристап во справувањето со последиците од пандемијата предизвикана од корона вирусот апелираа глобалните лидери на Самитот на Меѓународната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 377 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најбараните професии во моментов според „Линкдин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: