Порасна минималецот: Од месецов повисока плата

3 копии

Најголемиот дел од новинарите и медиумските работници земаат од 15.000 до 20.000 денари плата. Ова го покажува анкетата на Самостојниот синдикат на новинарите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупно 35 отсто од медиумските работници имаат од 15 до 20 илјади денари плата, што е далеку под просечната, додека 67 проценти не се задоволни од платата или ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Истражувањето на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници покажа дека повеќе од една третина работат за плата меѓу 15.000 – 20.000 денари, 63 % ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Во периодот од 10 март до 30 јуни регистриравме 197 случаи на повреди на правата од работен однос, кои се однесуваа на 2.723 работници. Повеќе од 60 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за времетраењето на кризната состојба непрекинато продолжи да им обезбедува бесплатна правна помош на сите работници. Во периодот од 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 258 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 561 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Порасна минималецот: Од месецов повисока плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: