Над 3,5 илјади лица останале без работа само во јуни

3 копии
3 копии

Најголемиот дел од новинарите и медиумските работници земаат од 15.000 до 20.000 денари плата. Ова го покажува анкетата на Самостојниот синдикат на новинарите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупно 35 отсто од медиумските работници имаат од 15 до 20 илјади денари плата, што е далеку под просечната, додека 67 проценти не се задоволни од платата или ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Истражувањето на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници покажа дека повеќе од една третина работат за плата меѓу 15.000 – 20.000 денари, 63 % ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 10 март до 30 јуни регистриравме 197 случаи на повреди на правата од работен однос, кои се однесуваа на 2.723 работници. Повеќе од 60 отсто од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Младите и натаму заболуваат од коронавирус во Кавадарци. Регистрирани се четири нови случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 686 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

По повод празникот Курбан Бајрам, претседателот Зоран Заев во свое лично име и во име на СДСМ упати честитка до сите верници од исламска вероисповед. ...
сите 146 | | | веќе видена

Единесет мигранти од Бангладеш, пронајдени се вчера околу 08.00 часот на автопатот Гевгелија – Неготино, кај наплатна станица „Демир Капија“, при контрола на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 3,5 илјади лица останале без работа само во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: