Мицкоски: Прв приоритет ни е приближувањето на Македoнија кон ЕУ - ЗА ПРЕСПАНСКИ И ДОБРОСОСЕДСКИ, НАШИОТ СТАВ Е ЈАСЕН


Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
| | веќе видена | слични

Завршува времето на Заев, граѓаните на 15 јули ќе изберат Обнова на Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Крива Паланка.„Од она кое ...
| | веќе видена | слични

Луѓето не се задоволни од секојдневието, не се задоволни од ова политичко мочуриште наметнато од ова раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев, кои уште се ...
| | веќе видена | слични

Она што е вистина и е факт е дека ова раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев ја донесе нашата држава, нашата Македонија и ја претвори на дното, ја ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме овде заедно со жителите на Крива Паланка, практично е претпоследен ден од кампањата за предвремените парламентарни избори. Денеска завршуваме овде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По средбите со граѓани во Крива Паланка претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека она што можел да го види е тажна, мачна слика, а луѓето не ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава за медуими на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме овде заедно со жителите на Крива Паланка, практично е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 333 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Прв приоритет ни е приближувањето на Македoнија кон ЕУ - ЗА ПРЕСПАНСКИ И ДОБРОСОСЕДСКИ, НАШИОТ СТАВ Е ЈАСЕН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: