Лукаревска: Нема монтирани случаи, сите тефтерчиња на подобни и неподобни се искинати

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
5 копии

Активните програми и мерки за вработување и во услови на криза им овозможуваат на компаниите полесно да ангажираат работници. Пазарот на труд функционира и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со граѓаните на општина Бутел носителката на изборна листа во ИЕ2 Сања Лукаревска, разговараше за приоритетните комунални прашања, за поддршата на бизнис ...
| | веќе видена | слични

-Дури и во криза не баравме изговори, градиме, ги поддржуваме бизнисите да ја преживеат  здравствената криза и да ги зачуват работните места, парите ги враќаме ...
| | веќе видена | слични

На средбата со младите во општина Бутел, носителката на изборна листа во ИЕ2, Сања Лукаревска, разговараше за мерките кои што им даваат шанса на младите луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска: Нема монтирани случаи, сите тефтерчиња на подобни и неподобни се искинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: