Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме


Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат, изјави Оливер Спасовски, носител на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носиме голема одлука на 15 јули, да продолжиме во сигурна иднина за нас, нашите деца и за идните генерации. Ние сме на потег, порача носителот на листа во ИЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Покажавме дека знаеме да се бориме за правдата и срушивме режим. Исправивме многу неправди, овозможивме луѓето слободно да се изразуваат, вработуваат, да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во Куманово. Тој посочи на огромните разлики во начинот на којшто Влада што ја ...
| | веќе видена | слични

Денеска слушаме како се договарале да се преврти трактор меѓу Дебарца и Охрид, како се договарала сообраќајка кај Кичево – актуелни носители на листи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ носи сигурност и ова не е предизборен слоган, туку факт, порача носителот на листата во ИЕ 2, Оливер Спасовски во денешното обраќање пред медиумите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 448 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 399 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 200 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: