Шеќеринска: Охрид се соочува со губење на статусот во Унеско


Фејсбук статус на Радмила Шекеринска, министер за одбрана и носител на листата на Коалицијата “Можеме” во ИЕ 5: По цела деценија заборав започнавме ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска беше во работна посета на Курбиново, каде што во тек се интензивни конзерваторски зафати ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

За само две и пол години успеавме нашата држава од изолирана да ја направиме сигурна членка на најмоќниот сојуз. Повеќе не сме сами ниту во добро ниту во лошо, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 15 јули граѓаните ќе гласаат за бројот 3 и ќе одберат да продолжиме на правиот пат, кон Европската унија и НАТО и нема да дозволат обнова на режимот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Нема да дозволат обнова на режимот и изолација, порачаа носителите на кандидатската листа на коалицијата „Можеме” во изборната единица пет Радмила Шекеринска и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 448 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 399 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 200 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеќеринска: Охрид се соочува со губење на статусот во Унеско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: