Зибери: Три години нула данок за секој под 35 години кој првпат се вработува

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
| | веќе видена | слични

Денес, кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го сонот “ го продолжи своето патување со посета на општина Теарце, продолжувајќи понатаму во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, денеска со караванот „Оствари го сонот“ ги посети Теарце, Порој, Челопек, Жеровјане, Камењане, Голема ...
| | веќе видена | слични

Зибери разговараше со граѓаните од овој регион за предизвиците со кои се соочуваат, презентирајќи ги своите планови, заложби и идеи за иднината на овој регион, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојот акционен план за првите 100 дена, опфаќа 25 конкретни мерки за подобрување на еднаквоста и животниот стандард за сите граѓани на Северна Македонија, рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ја искористивме приликата да се сретнеме со одреден број на луѓе кои ги водат компаниите во регионот и поширoко, да им ги изложиме нашите визии за економијата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери присуствуваше на означувањето почеток со работа на новата фабрика за стакло во тетовската технолошко индустриско ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ахмети на средбата со бизнисмените, дискутираше за проблемите и тешкотиите со кои се соочуваат бизнисите на полошкиот регион. За време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери и носителот на листата на кандидати за пратеници на оваа партија во ИЕ 5, Талат Џaфери, денеска ги посетија Струга, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 293 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 286 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 107 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Три години нула данок за секој под 35 години кој првпат се вработува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: