Капацитетите се полнат, 25 пациенти заболени од ковид 19 во моментов се лекуваат во охридската болница


18 позитивни граѓани на ковид 19 се лекуваат во моментов на охридското инфективно одделение, 6 од нив се приклучени на кислородна поддршка. Иако бројката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче остварил средба со синдикатот на ГОБ „8ми Септември“ и претседателот на самостојниот синдикат за здравство, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19,кој во последното деноноќие забележа највисок број досега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
| | веќе видена | слични

Градската општа болницата „8 Септември“ да не биде повеќе Ковид центар и да почне нормално да функционира за другите пациенти, побарале од Синдикатот на ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот оперативен штаб на Дебар на денешната средба на која е анализирана состојбата со Ковид-19, одлучи да достави барање до Главниот кризен штаб, во ...
| | веќе видена | слични

кои во последното деноноќие регистрирани се 17 новозаразени, а излекувани се осум лица ,двајца од нив кои биле на лекување во болницата „Осми Септември”.Ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 736 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Коронавирусот во Тиквешијата зема замав и секојдневно се регистирираат нови позитивни пациенти во изминатите три недели. Денес, до овој момент во Кавадарци се ...
сите 125 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 61 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капацитетите се полнат, 25 пациенти заболени од ковид 19 во моментов се лекуваат во охридската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: