Повозрасен охриѓанец паднал во провалија

Работник на ЕВН „Кец“ Охрид е тешко повреден откако паднал од електричен столб, информира МВР. -На 10.07.2020 во 11.00 часот во СВР Охрид, Џ.Д.(54) од Охрид, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесетгодишник од село Криволак ноќеска, половина час по полноќ, во Полициската станица Неготино пријавил дека кај училиштето во селото бил физички нападнат ...
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Велес – Прилеп, во атар на с.Присад, прилепско, вчера вечерта се случила сообраќајна несреќа во која едно лице загина. -„Фолксваген голф”, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 471 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повозрасен охриѓанец паднал во провалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: