Чулев: Неопходно е изборите да бидат фер, слободни и демократски


3 копии

Очајници прават очајнички потези, напиша заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во врска со објавата на министерот Наќе Чулев, за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети Регионалниот центар Исток, одделенијата за внатрешни работи во Делчево и Берово и полициското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите од досега сослушаните граѓани чии лични документи се најдени во продавница во Штип, изјавиле дека личните документи не им се земени заради поткуп туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внтрешни работи Наке Чулев, на својот фејсбук профил објави дека сопственик на продавница во ромското маало во Штип, ветувал дека ќе им ги прости ...
| | веќе видена | слични

Заменик дополнителната министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска реагираше на објавата на техничкиот министер Наќе Чулев во врска со ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на парламентарните избори со посебен фокус на спречување на изборниот поткуп беа темите во фокус на работните состаноци. Од страна на ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на продавница во Штип ветувал дека ќе им избрише долг на повеќе лица од ромска националност, доколку на изборите гласаат за СДСМ, објави министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија нема да се зголемува само ако се намали маржата што ја наплатува универзалниот снабдувач ЕВН Хоум. Ова е ставот на лидерот на ...
сите 337 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 186 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 149 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 86 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 156 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи Хajко Мас побара од Белорусија веднаш да ги ослободи уапсените демонстранти и новинари.Мас рече дека тие мирно ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Неопходно е изборите да бидат фер, слободни и демократски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: