Шведска сепак профитираше од тоа што не воведе карантин


2 копии

Наместо да се смеете на нашиот модел за борба против коронавирусот, подобро ви е да научите нешто од нашето искуство, изјави шведскиот епидемиолог Андре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо да се смеете на нашиот модел на борба против ковид19, подобро би било да научите нешто од нашето искуство, порачува шведскиот епидемиолог Андерс ...
| | веќе видена | слични

Република Сан Марино е во опасност да банкротира поради економската криза предизвикана од пандемијата на Ковид-19. На почетокот на пандемијата Сан Марино се ...
| | веќе видена | слични

Во отворено писмо кое го пренесе „Политико“, шведскиот епидемиолог Андрес Тегнел порачува дека наместо да му се смејат на шведскиот модел применуван во борбата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Сан Марино е во опасност да банкротира поради економската криза што се случи по пандемијата на „Ковид-19“.Поради долгот, таа би можела да ја загуби ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо да се смеете на нашиот модел во борба против Ковид 19, подобро би ви било да научите нешто од нас, тврди шветдски епидемиолог Андре Тегнел. Тој во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

На Република Сан Марино и се заканува опасност поради еконосмката криза која ја зафати поради пандемијата со ковид-19 да банкротира, а поради долгот, би можела ...
| | веќе видена | слични

Европските влади признаа дека ги затекна обемот на кризата во регионот и дека скоро нема да можат да престанат да даваат помош на бизнисот, пишува Bloomberg. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 782 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 127 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска сепак профитираше од тоа што не воведе карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: