Три нови случаи на коронавириус во Битола

Вчера имаше најголем број на новозаразени со КОВИД-19 досега, но и рекорден број оздравени. Во последното деноноќие оздравеле 368 лица. Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични

На респиратор се вкупно четворица пациенти кои во нашите болници се лекуваат од коронавирусот, и тие се во „ГОБ 8 Септември“. Дали пациентите немаат толку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оздравени се 336 пациенти, а починати се шест пациенти, информираше денеска Министерството за здравство. Тројца починати се на возраст од 62, 68 и 94 години и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 647 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 127 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три нови случаи на коронавириус во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: