АВРМ: исплатени околу 65 милиони денари за 6.933 невработени лица

3 копии
4 копии

Глобалната економија моментално се справува со една најтешките финансиски кризи досега како резултат на пандемијата на коронавирус, а пак владите во државите ...
| | веќе видена | слични

Од донациите собрани преку донаторската сметка на Министерството за здравство, досега искористени се средства за набавка на монтажни контејнери за потребите на ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на корона кризата па досега, Владата примила вкупно донации од околу 4,5 милиони евра. Станува збор за пари што се добиени од организации, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Активните програми и мерки за вработување и во услови на криза им овозможуваат на компаниите полесно да ангажираат работници. Пазарот на труд функционира и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 215 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими влегува во македонскиот собраниски состав од редовите на коалицијата Алијанса-Алтернатива и ќе биде најмладата пратеничка ...
сите 103 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВРМ: исплатени околу 65 милиони денари за 6.933 невработени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: