Стојаноска: Парите од акцизата ЌЕ ОДАТ ВО СПОРТОТ И КУЛТУРАТА (ВИДЕО)


Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од куќата на Чаковци, која денес ја посетивме заедно со Фуркан Чако и со останатите кандидати за пратеници, сакам да ги пренесам актуелните проблеми на моите ...
| | веќе видена | слични

Носителката на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“ Дафина Стојаноска денеска заедно со кандидатот за пратеник од Гостивар, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дафина Стојаноска, носителот на листата во ИЕ 6 попладнево во рамки на презиборните активности, го посети семејството Чако, чија куќа е дел од националното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дафина Стојаноска носителката на листата за изборна единица 6, во рамки на предизборните активности во Гостивар најави дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на својата фејсбук страница објави видео обраќање од пред Националната установа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Образовниот систем треба да се реформира, во моментов младите во Македонија се на маргините на општествениот развој, жално е тоа што тие не ја гледаат својата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дафина Стојаноска, носител на изборната единица 6 од Тетово порача дека со победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе се имплементираат и двете од шест стратегиски определби на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 851 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Парите од акцизата ЌЕ ОДАТ ВО СПОРТОТ И КУЛТУРАТА (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: