Малку економија, повеќе национализам, најмногу бомби

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
| | веќе видена | слични

1 Оваа колумна ги памети сите избори во независна Македонија. Ги памети и сите историски моменти во поновата македонска историја. Многу ретко на ова место си ...
| | веќе видена | слични

Лепезата од проекти, стискање палци на политичарите кои ветуваат подобро утре „зачинета“ со грубо оцрнување на противникот нема да испишмани некои граѓани кои ...
| | веќе видена | слични

Се ближи денот кога ќе се случи партиското одмерување на силите на предвремените парламентарни избори. Кој ќе ја однесе победата, ќе биде ли тесно, или, пак, ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Иван Николовски Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс? Прашањето за тоа дали треба или не да имаме премиер Албанец ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Функционална држава, држава каде судството, јавното обвинителство и полицијата ќе работи во интерес на граѓаните, а не во интерес на криминалците. Да се врати ...
| | веќе видена | слични

Македонски весник „Илинден“ : На предвремените парламентарни избори во Македонија во 2020 год. политичката партија ДЕМОКРАТИ прв пат учествува на избори со ...
| | веќе видена | слични

,,Бомбите“ ниту им помагаат ниту им одмагаат на ниту една политичка партија, тие само придонесуваат за разочарувањето на гласачите, едноставно тие покажаа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 517 | | | веќе видена

Се растоваруваат скопските болници во кои се хоспитализирани болните од коронавирусот. Ако на Инфективна клиника во Мајка Тереза пред околу еден месец имаше и ...
сите 572 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малку економија, повеќе национализам, најмногу бомби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: