Пензиско – инвестициониот фонд на Јапонија со загуба од 165 милијарди долари

Јапонскиот државен пензиско – инвестиционен фонд (ГПИФ), еден од најголемите во светот, соопшти дека регистрирал најголема загуба до сега од 17,71 илјади ...
| | веќе видена | слични

Банките ширум светот се соочуваат со вкупна загуба од кредити во вредност од 2,1 трилион долари (1,66 трилиони фунти) до крајот на 2021 година како последица ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот државен пензиски-инвестициски фонд во Јапонија (GPIF), еден од најголемите во светот, денес извести за рекордна загуба од 17,71 трилион јени (164,74 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензиско – инвестициониот фонд на Јапонија со загуба од 165 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: