Демократски сојуз: Чекор поблиску до ЕУ


2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната и ополномоштена амбасадорка на Германија Анке Гизеле Холштајн, на која, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-претседателката на Владата на Република Северна Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот задолжен за дијаспора и претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска се сретна со холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп при што разговарале за процесот на подготовка на ...
| | веќе видена | слични

Сега е моментот Македонија, заедно со Германија, да влезе во следната фаза од евроинтегративниот процес – одржувањето на првата меѓувладина конференција за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на  Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната и ополномоштена амбасадорка на Сојузна Република Германија ...
| | веќе видена | слични

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски денеска ја прими амбасадорката на Сојузна Република Германија, Анке Гизела Холштајн и ѝ изрази честитки за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата амбасадорка на Германија во државава Анке Гизела Холштајн денеска на првата средба со преиерот Оливер Спасовски потенцирала дека СР Германија го презема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците би прифатила да влезе во новата Влада заедно со ДУИ, но само доколку мандатар биде Насер Зибери, вели Арбен Таравари за Телма. ...
сите 634 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 213 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз: Чекор поблиску до ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: