Западен Балкан со (пре)големи очекувања од германското претседателство со ЕУ


Во германското претседателство со ЕУ сите полагаат големи надежи, меѓу нив и Западен Балкан. Шесте земји од регионот очекуваат пред сѐ поддршка во процесот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ очекува победнички изборен резултат и мандат за формирање влада, изјави генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Лепезата од проекти, стискање палци на политичарите кои ветуваат подобро утре „зачинета“ со грубо оцрнување на противникот нема да испишмани некои граѓани кои ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охридскиот, Преспанскиот и Договорот за добрососедство со Бугарија се алфа и омега за мирот, стабилноста и безбедноста во земјава, како и црвените линии штп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грците се крстат во Зоран Заев и СДСМ и им даваат бланко поддршка за победа на изборите. Ова е најконцизната констатација изведена од новите написи во грчките ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Се ближи денот кога ќе се случи партиското одмерување на силите на предвремените парламентарни избори. Кој ќе ја однесе победата, ќе биде ли тесно, или, пак, ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Иван Николовски Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс? Прашањето за тоа дали треба или не да имаме премиер Албанец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Западен Балкан со (пре)големи очекувања од германското претседателство со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: