Нови случаи во Прилеп, Крушево и Македонски брод

3 копии

Најмногу се од Скопје, 60, следуваат Свети Николе, со 29 и Гостивар со 23 случаи. Уште шест лица ја загубија битката со коронавирусот. Тројца пациенти на ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Хрватска се регистрирани се 116 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, меѓу нив 104 пациенти се на болничко лекување, од кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на денешниот ден во Велес се регистрирани три новозаболени од Ковид-19, еден оздравил, а 38 случаи се активни. Градоначалникот на Општина Велес, Аце ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови случаи во Прилеп, Крушево и Македонски брод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: