ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУС во тиквешкиот регион

кои во последното деноноќие регистрирани се 17 новозаразени, а излекувани се осум лица ,двајца од нив кои биле на лекување во болницата „Осми Септември”.Ова е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19, кој во последното деноноќие забележа највиск број до сега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ги преземаме сите мерки против коронавирус, тројцата заразени работници не се поврзани меѓу себе, изјавија денеска за МИА од германската фабрика „Дрекслмајер“, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вработен во фабриката Дрекслмаер е новиот позитивен случај на коронавирус во Кавадарци. Ова за МИА го потврди докторот Ристе Јовановски, специјалист при ...
| | веќе видена | слични

Педесет и пет годишен кавадарчанец е позитивен на Ковид 19, потврдија од Центарот за јавно здравје Кавадарци.„Лицето е на домашно лекување, а е вработено во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 199 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
сите 36 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУС во тиквешкиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: