Спасовски во Чучер Сандево: Годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра


„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Драги земјоделци, се наоѓаме пред крстопат и пред нас се две опции. Едната е да останеме во калта заглавени и безперспектива, коja ни ja нуди СДСМ, и втората е ...
| | веќе видена | слични

Обезбедуваме поголема поддршка и за земјоделците, определбата парите кај граѓаните е водечка и во следните 4 години,  рече Сања Лукаревска, носител на изборна ...
| | веќе видена | слични

Денеска сум во посета на општина Кривогаштани и од тука заминувам во посета на општина Долнени. Денеска разговарав со пазарџиите на овој пазарен ден во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство Цветан Трипуновски денеска имал средби со жители и пазарџии во општина Кривогаштани на кои, како што соопшти, ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение тој наведува дека земјоделци и сточари со кои разговарал се жалеле поради неисплатени субвенции за земјоделски култури, за предадено млеко, за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска сум во посета на општина Кривогаштани и од тука заминувам во посета на општина Долнени. Денеска разговарав со пазарџиите на овој пазарен ден во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Благица Ласовска од Свети Николе му порача на Заев дека го понижи донстоинството на македонскиот народ ги продадовте македонските национални интереси. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 572 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски во Чучер Сандево: Годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: