Спасовски: Избираме сигурна иднина за јавното здравје, пред нас се многу сериозни избори


Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
| | веќе видена | слични

,,Тоа и го правевме изминатиов период.- истакна Јагода Шахпаска ,носителка на листа на пратеници од ИЕ 3 , на трибината со граѓани на урбана заедница УЗ Сењак, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 15 јули вие одлучувате кој ќе ја води борбата со Ковид-19. Подготвени ли сте вашето здравје и здравјето на вашите најблиски да им го доверите на Мицкоски и ...
| | веќе видена | слични

Почитувани сограѓани, Пробиштип од самиот почеток на своето постоење како општина имал и има лекари кои и во минатото и сегашноста оставиле свој белег во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите три години ги подобривме условите во над 30 јавноздравствени установи, a инвестицијата во Здравствениот дом во Тетово е еден од многуте примери ...
| | веќе видена | слични

Заев: Реконструиравме над 30 здравствени установи, продолжуваме да инвестираме во здравството Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Инвестицијата во Здравствениот дом во ...
| | веќе видена | слични

Носителката на листа на пратеници од ИЕ 3, Јагода Шахпаска, денеска ја посети Општинската јавна установа за грижа на стари лица д-р. Иван Влашки во општина ...
| | веќе видена | слични

-„Посебно задоволство ми претставува кога сум меѓу највозрасната популација која го вложила својот труд во нашето издигнување и во изградбата на државата." – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Течат роковите од 20 дена за формирање влада, откако шефот на државата Стево Пендаровски вчера му го довери мандатот на лидерот на СДСМ и Коалицијата „Можеме” ...
сите 797 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца ...
сите 604 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 525 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Избираме сигурна иднина за јавното здравје, пред нас се многу сериозни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: