Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата

3 копии
2 копии

Просечната глобална температура веројатно ќе ја надмине целта на границата на пораст до 1,5 Целзиусови степени од пред-индустрискиот период во најмалку една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кога зборуваме за ограничување на ефектите од климатската криза, зборуваме за тоа колку повеќе Целзиусови степени затоплување можеме да си дозволиме, односно ...
| | веќе видена | слични

Вештачки облаци, испраќање на огледала во вселената, создавање на километри-долги меурчиња и морска плима во океанот; ова се неколку идеи што некои научници ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од денеска почнува предизвикот #ПосенПеток на „Слоу фуд Водно“ чија цел е да се испрати пораката за што помала консумацијат на евтино, увозно и индустриски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 407 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 108 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

По завршувањето на националните шампионат во Топ лигите во Европа, следува период за анализи, а она што прво паѓа во очи е дека италијанската Серија А е ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: