Жерновски: Зошто Чулев толерира беззаконие?

3 копии

Преку фиксната телефонска линија на ЦИВИЛ, утринава во два наврати, од страна на непознато лице биле упатени смртни закани до членовите на Организацијата. – Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Влијанијата и однесувањата од „техничките“ кадри во МВР го покажаа старото лице на опозициската партија и токму затоа јавноста со право има впечаток дека се ...
| | веќе видена | слични

Првата недела на изборната кампања почна жестоко и многу валкано. Голем дел од политичките актери не штедат, ниту избираат средства во борбата со својот ...
| | веќе видена | слични

Случајот “Теретана“ допрва ќе се расветлува во скопското обвинителство. Предаден е на обвинител кој ги анализира материјалните докази, велат од таму за ТВ24. ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашната дебатна емисија "Што не е јасно?" на Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, истакна дека како општество кое што се ...
сите 400 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 64 | | | веќе видена

Рокот за плаќање закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост за 2019 година е продолжен до 18 декември 2020 година, соопшти Министерството за ...
сите 131 | | | веќе видена

Твоите грешки ги плаќа ВМРО ДПМНЕ, а тие резултираа со два изборни пораза на претседателските и на парламентарните избори, а ги загуби и локалните избори во ...
сите 293 | | | веќе видена

Муслиманските верници го слават празникот Курбан Бајрам, вториот најголем празник на муслиманите по Фитр Бајрам. По молитвата, верниците го почнуваат ...
сите 97 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски: Зошто Чулев толерира беззаконие?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: