ЖИВЕАТ ОД ТУРИЗАМ: Oвие земји се најпогодени од коронавирусот


7 копии
5 копии

Погодените провинции се Гаутенг, Западен Кејп, Источен Кејп и КваЗулу-Натал. Земјата секој ден бележи илјадници нови случаи. Министерството за здравство тврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Египет веќе ги отвори аеродромите за меѓународните летови, а и другите африкански држави ќе го следат примерот и покрај тоа што на континентот има повеќе од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здравствените власти на денеска соопштија дека за првпат од почетокот на епидемијата регистрирале дневен раст од над 10.000 нови случаи на коронавирус. Со овие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од ...
сите 203 | | | веќе видена

Кој ќе партиципира во владата зависи од преговорите што ќе ги водат партиите што обезбедија влез во парламентот. Така што, возможна е влада без СДСМ и ...
сите 330 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 153 | | | веќе видена

Основна причина за поскапувањето на електричната енергија е намалувањето на приходите кај електраните во земјава од продажбата на вишоци, а од 10 до 11 милиони ...
сите 161 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 115 | | | веќе видена

Наместо Талат Џафери делегацијата на Мечкин Камен за Илинден ќе ја предводи Горан Мисовски од НСДП. Последниот собраниски спикер нема да присуствува на ...
сите 94 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 75 | | | веќе видена

Новиот тренер на тимот на Јувентус за играчи до 23 години, Андреа Пирло ги сподели своите впечатоци по почетокот со работа во клубот од Торино. – Горд сум што ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖИВЕАТ ОД ТУРИЗАМ: Oвие земји се најпогодени од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: