Најдобар квартален резултат на цената на нафтата во три децении

Нафтата денеска се тргува за цена под 43 долари. Цената „падна“ поради загриженоста дека нагло зголемување на бројот на новозаразени, особено во Соединетите ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика реши да ги намали цените за пренос на природниот гас. Истовремено се намали и цената на набавната цена на енергенсот кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар и ќе изнесува 60,50 ден/лит. Малопродажните цени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголеми за 0,50 денар/литар и од денеска изнесува 52,50 ден/лит. Претходеше и негово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 600 | | | веќе видена

Ќе се дефинираат ли моделите за стартот на новата учебна година? И денеска остануваат многу прашања отворени за кои ќе разговараат претставниците на ...
сите 282 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 116 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобар квартален резултат на цената на нафтата во три децении

Од:
До кого (е-маил):
Порака: