Домашната платежна картичка може да се користи и за попустите на Grouper


Гужви пред банките и маркетите може да се забележат во последните неколку денови. Причина за тоа се платежните картички кои беа доделени на дел од граѓаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставниот суд реши по одморите да одржи подготвителна седница за оценување на уставноста и законитоста на одредбите кои предвидуваат казна затвор од минимум ...
| | веќе видена | слични

Платежните картички на Владата за купување на домашни производи и услуги не паднаа на Уставен суд. Нема детали како течела расправата за оваа точка, но од ...
| | веќе видена | слични

Платежните картички на Владата за купување на домашни производи и услуги не паднаа на Уставен Суд. Судиите денеска донеле одлука да не поведат постапка за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 409 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

По завршувањето на националните шампионат во Топ лигите во Европа, следува период за анализи, а она што прво паѓа во очи е дека италијанската Серија А е ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домашната платежна картичка може да се користи и за попустите на Grouper

Од:
До кого (е-маил):
Порака: