Ќе ја намали ли корона вирусот излезноста на изборите?

,,Бомбите“ ниту им помагаат ниту им одмагаат на ниту една политичка партија, тие само придонесуваат за разочарувањето на гласачите, едноставно тие покажаа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
| | веќе видена | слични

Мојот став никогаш не бил негативен кон прашањето за премиер Албанец. Мојот став бил дека е тешко изводливо, но е сосема легитимно, вели Насер Зибер во ...
| | веќе видена | слични

ОДИХР не може да гарантира фер и демократски избори, вашата земја треба да ја разбере важноста на овие избори и сега е вистинско време да покаже дека може да ...
| | веќе видена | слични

Своевремено, Рамковниот договор беше сметан за документ што на мошне практичен начин нуди вистинска застапеност на немнозинските заедници во политичките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 216 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 293 | | | веќе видена

Во земјава во моментов активни се вкупно 3.700 случаи на Ковид-19, најмногу случаи се регистрирани во Скопје 1426. Според дистрибуцијата на активни случаи по ...
сите 521 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 109 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена

Оној кој што следи македонска политичка сцена јасно му е дека тие луѓе се седнати во скут на Зоран Заев и дека стриктно по команда на Зоран Заев сега вака ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе ја намали ли корона вирусот излезноста на изборите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: