Предупредување на Светската Здравствена Организација: уште 3 симптоми што не смееме да ги игнорираме во врска со Ковид-19

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува на уште три симптоми кои се карактеристични за Ковид -19. Претходно познати симптоми на инфекција со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пандемијата на коронавирус и натаму се забрзува, а повеќето земји сè уште не успеале да ја стават под контрола, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација пред два дена излезе со мислење дека новиот коронавирус може да се шири и преку воздух, нешто за што претходно предупредуваа ...
| | веќе видена | слични

Уште пред речиси 3 месеци, нашиот најпознат епидемиолог, проф. др. Драган Даниловски, на својот Фејсбук профил постираше студија, според која, после кашлање, ...
| | веќе видена | слични

„Како да се заштитите од вирус што можеби лебди во затворен простор? За почеток, со подобра вентилација. И продолжете да ги носите маските“, пишува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предупредување на Светската Здравствена Организација: уште 3 симптоми што не смееме да ги игнорираме во врска со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: