Повеќе оздравени од дијагностицирани вчера, обновен сообраќајот на двата аеродрома


Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
| | веќе видена | слични

Јавноста ја загрижува фактот што во дневните извештаи од Министерството за здравство подолго време нема податок за излекувани пациенти позитивни на Ковид 19 од ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7572, бројката на оздравени пациенти е 3624, на починати е 362, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се девет пациенти. Вкупно се хоспитализирани 92 пациенти. На кислородна поддршка се 62 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалните организации во државата ги осудија сите работодавачи кои примиле финансиска поддршка од државата, а не ја исполниле обврската за исплата на плати ...
сите 109 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 308 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 112 | | | веќе видена

Рокот за плаќање закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост за 2019 година е продолжен до 18 декември 2020 година, соопшти Министерството за ...
сите 132 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе оздравени од дијагностицирани вчера, обновен сообраќајот на двата аеродрома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: