Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции


Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Вработувањата во здравството не се непотизам туку испорачување на вистински мерки кон граѓаните. Укинати се лихварските уценувачки договори за одење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
5 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва од Собирот на граѓани во Населбата Тунелот во Велес порача дека ова се избори на кои се избира помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од Велес порача дека 15 јули е ден кога се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 280 | | | веќе видена

Чиро Имобиле е прв стрелец во најдобрите европски лиги, па заслужено ја осови „Златната копачка“. Тој сезоната во Италија ја заврши со 36 погодоци, пет повеќе ...
сите 135 | | | веќе видена

Уште еден студент со коронавирус е евидентиран во Кавадарци. Со овој случај, денеска се регистрирани вкупно четворица позитивни млади луѓе, потврди за МИА ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: