120 нови случаи на COVID-19, 7 новозаболени лица во Охрид, 5 во Струга


3 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 230 оздравени лица од: Скопје-126, Куманово-31, Штип-11, Прилеп-1, Тетово-45, Велес-7, Кавадарци-1, Гостивар-1, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 89 пациенти. На кислородна поддршка се 57 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Задолжителен негативен ПЦР тест не постар од 72 часа при влез во државата за граѓаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина е предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Растот на бројката на нови случаи во регионот и влошувањето на епидемиолошката слика се причините поради Комисијата за заразни болести ја предложи мерката. 163 ...
| | веќе видена | слични

Осум лица починаа по компликации од коронавирус, и тоа шест пациенти од Скопје, еден од Дебар и еден пациент од Тетово, соопшти Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 286 | | | веќе видена

Зoран Заев и Али Ахмети, лидерите на СДСМ и ДУИ, и по вчерашната трета средба по изборите не постигнаа договор околу формирањето на нова влада. И двајцата ...
сите 160 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 114 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

120 нови случаи на COVID-19, 7 новозаболени лица во Охрид, 5 во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: