Зибери: Подобрување на иднината на младите, од 5 одделение задолжителни часови по албански јазик

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
| | веќе видена | слични

Ја искористивме приликата да се сретнеме со одреден број на луѓе кои ги водат компаниите во регионот и поширoко, да им ги изложиме нашите визии за економијата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери присуствуваше на означувањето почеток со работа на новата фабрика за стакло во тетовската технолошко индустриско ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ахмети на средбата со бизнисмените, дискутираше за проблемите и тешкотиите со кои се соочуваат бизнисите на полошкиот регион. За време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери и носителот на листата на кандидати за пратеници на оваа партија во ИЕ 5, Талат Џaфери, денеска ги посетија Струга, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска на прес-конференција ги презентираше принципите по кои би функционирала Владата на ДУИ. Зибери ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, ги презентираше принципите по кои ќе функционира новата влада. Според Зибери, одговорноста, ефикасноста и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денес на прес конференција ги презентираше принципите по кои ќе функционира новата Влада. Ветувајќи цврсто ...
| | веќе видена | слични

Владата на ДУИ. Зибери посочи на транспарентност во управувањето, одговорност, ефикасност и професионалност како клучни принципи по кои ќе се раководи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 288 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 113 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Подобрување на иднината на младите, од 5 одделение задолжителни часови по албански јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: