Мисајловски: Сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска ја посети општина Шуто Оризари каде што оствари средби со пензионерите ...
| | веќе видена | слични

За крај на овој ден од изборната кампања, остварив преубава средба со спортските работници од населеното место Јурумлери. Покрај кандидатите за пратеници, на ...
| | веќе видена | слични

Денеска сум повторно во Шуто Оризари каде што се сретнавме со многу граѓани, имавме одлична средба со пензионерите каде што разговаравме  за проектот обнова а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дафина Стојаноска, носител на изборната единица 6 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата За обнова на Македонија заедно со останатите кандидати за пратеници од оваа ...
| | веќе видена | слични

Врвните спортски резултати, бараат врвна форма од спортистите, но бараат и осмислена стратегија и финансиска поддршка од страна на државата, истакна денес Игор ...
| | веќе видена | слични

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Бутел и манастирот Св. Никола од каде што ги повика ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурни проекти.,1000 километри нов асфалт и 150 километри експресни патишта, 25% повисоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 411 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Сите криминалци треба да одговараат, а за политичарите мора да се знае потекло на имотот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: