Светската банка со кредит од 50 милијарди долари за Африка

Светската банка соопшти дека годинава ќе обезбеди кредит од 50 милијарди американски долари за 48 африкански субсахарски земји. Овие средства двојно повеќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската Конфиндустрија денеска изрази загриженост во врска со порастот на јавниот долг на земјата и предупредува дека до крајот на годинава постои опасност ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот државен пензиски-инвестициски фонд во Јапонија (GPIF), еден од најголемите во светот, денес извести за рекордна загуба од 17,71 трилион јени (164,74 ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот државен пензиско – инвестиционен фонд (ГПИФ), еден од најголемите во светот, соопшти дека регистрирал најголема загуба до сега од 17,71 илјади ...
| | веќе видена | слични

Затворањето на економијата и неактивноста во градежниот сектор, во почетокот на март, поради ширењето на коронавирусот, доведоа до пад на албанската економија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 216 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 270 | | | веќе видена

Во земјава во моментов активни се вкупно 3.700 случаи на Ковид-19, најмногу случаи се регистрирани во Скопје 1426. Според дистрибуцијата на активни случаи по ...
сите 521 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 101 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светската банка со кредит од 50 милијарди долари за Африка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: