Заев: Да останеме на вистинскиот пат, режимот веќе никогаш нема да се врати


Да останеме на вистинскиот пат. Докажавме дека можеме, а можеме уште повеќе и уште подобро. Не само што ги исполнивме целите, туку изградивме и пријателство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Христијан Мицкоски зборува за патриотизам, за национални чувства на државата.. сакајте си го прилепчани ВМРО, тоа е мое и ваше. но ДПМНЕ никогаш, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Тоа го порача претседателот на СДСМ на денешната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме" во Прилеп. „Бидете горди, создадовме држава суверена, каде живеат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Следниот пат кога ќе дојдат во Прилеп, да дојдат на Прочка, да бараат прошка, затоа што го лажат Прилеп во огромен процент низ години и децении. Доволно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во ИЕ4, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата „Можеме“ ...
| | веќе видена | слични

„Сега ги гледате, дојдоа изборите и повторно ДУИ и ВМРО ДПМНЕ пак со национализам. Зошто ДУИ 12 години не го носеше Законот за јазици, се плашеа за рејтингот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од ...
сите 203 | | | веќе видена

Кој ќе партиципира во владата зависи од преговорите што ќе ги водат партиите што обезбедија влез во парламентот. Така што, возможна е влада без СДСМ и ...
сите 338 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 134 | | | веќе видена

Основна причина за поскапувањето на електричната енергија е намалувањето на приходите кај електраните во земјава од продажбата на вишоци, а од 10 до 11 милиони ...
сите 161 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 115 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 75 | | | веќе видена

Додека светот повеќе од 5 месеци се соочува со пандемијата од Ковид-19, а компаниите се пред финансиски колапс, истовремено сведоци сме и како голем дел од ...
сите 50 | | | веќе видена

Педесет и осумгодишна жена од Скопје, инаку вработена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, вчера била донесена повредена на Клиниката.Полициски службеници ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Да останеме на вистинскиот пат, режимот веќе никогаш нема да се врати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: