Бројот на новозаразени во Австрија повторно трицифрен


6 копии
5 копии
5 копии
8 копии
3 копии

Скоро 169 илјади нови случаи на коронавирус се потврдени во светот во последните 24 часа, објави Светската здравствена организација (СЗО).Во последните 24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Босна и Херцеговина, во првите осум дена од јули е дијагностициран коронавирус кај 1.263 лица, а регистрирани се и 21 смрт. Ова го покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 267 | | | веќе видена

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на новозаразени во Австрија повторно трицифрен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: