Цената за дојдовни повици во роаминг во регионот се намалува од 2,9 на 1,5 денари


Цената за дојдовни повици во роаминг во регионот од денеска дополнително се намалува од 2,9 денари на 1,5 денари, а согласно Договорот помеѓу земјите од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Република Северна Македонија има најповолна бизнис-клима во регионот, а исто така има и помалку фискални ризици во однос на другите земји. Ова се главните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Кризата ги погоди Ромите многу повеќе од останатите луѓе, но исто така ги разгори и прошири негативните наративи кон Ромите во јавноста и особено на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред претставници на граѓанскиот сектор, меѓународната заедница и на државни институции денеска е презентиран нацрт-годишниот извештај за имплементација на ...
| | веќе видена | слични

Како што истакна министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, остварувањето дијалог со сите чинители, особено во значајни области ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од третина испитаници не би примиле Ром како гостин во нивниот дом. Девет отсто од претпријатијата на Западен Балкан не би вработиле Ром, 33 од 100 лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дамјан Манчевски од СДСМ, на денешната прес конференција изјави дека „безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на СДСМ и кандидат за пратеник од ИЕ 1, Дамјан Манчевски денеска на прес-конференција рече дека изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е безидејна, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците би прифатила да влезе во новата Влада заедно со ДУИ, но само доколку мандатар биде Насер Зибери, вели Арбен Таравари за Телма. ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 246 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 146 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената за дојдовни повици во роаминг во регионот се намалува од 2,9 на 1,5 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: