Граѓаните од денес скенираат за три пати повеќе дневни награди преку МојДДВ #МојаНаграда

3 копии

Од денес граѓаните скенираат сметки за три пати повеќе дневни награди од порано преку МојДДВ #МојаНаграда, односно од денес до крај на година секој ден ќе се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
16 копии

Извлечени се 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари, а кои скенирале сметки во текот на април, мај и јуни. Валентина Ѓуроска, Нацо ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи известува дека на 30.06.2020 година се заокружи второто тримесечје од 2020 година за поврат на ДДВ кај физичките лица. Во ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Второто тримесечје од 2020 година за поврат на ДДВ кај физичките лица се заокружи на 30 јуни. Повратот на 15 посто од искажаниот промет во фискалната сметка, ...
| | веќе видена | слични

Во ова тримесечје за април, мај и јуни 2020  регистрирани се нови 24.974 корисници на апликацијата мој ДДВ,  а скенирани се вкупно 41.650.814 фискални сметки, ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи ќе им исплати на граѓаните кои скенираат фискални сметки 5,44 милиони евра поврат. Исплатата ќе биде во август за сметките кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да се поддржат фирмите и да не се отпуштат работниците, со ваква цел беше воведена мерката за плата од 14.500 денари по вработен, како дел од економските ...
сите 213 | | | веќе видена

ДОМ ја повикува Регулаторната комисија за енергетика да ја преиспита одлуката и да не дозволи покачување на цената на струјата за домаќинствата. Од партијата ...
сите 165 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 122 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 77 | | | веќе видена

 Новата парламентарна реалност за пратениците значи многу насоки и протоколи дадени од Комисијата за заразни болести. Безбедното одивање на работата во овие ...
сите 108 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните од денес скенираат за три пати повеќе дневни награди преку МојДДВ #МојаНаграда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: